CKC33C683JWGACAUTO
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CKC33C683JWGACAUTO
CKC33C683JWGACAUTO
Part Number
CKC33C683JWGACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
KC LINK AUTO C0G, CERAMIC, 0.068
Data sheet
CKC33C683JWGACAUTO.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CKC33C683JWGACAUTO
Comments
    CKC33C683JWGACAUTO Specifications
    SeriesKC Link Auto C0G
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL, High Voltage, High Temperature
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case3640 (9110 Metric)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
    Voltage - Rated650V
    Size / Dimension0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C