DEJE3E2222ZN2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
DEJE3E2222ZN2A
DEJE3E2222ZN2A
Part Number
DEJE3E2222ZN2A
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Data sheet
DEJE3E2222ZN2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
DEJE3E2222ZN2A
Comments
    DEJE3E2222ZN2A Specifications
    SeriesDEJ
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance2200 pF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Disc
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C