ES2211N470K502NTM
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
ES2211N470K502NTM
ES2211N470K502NTM
Part Number
ES2211N470K502NTM
Description
CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 2211
Data sheet
ES2211N470K502NTM.pdf
Delivery Services
ES2211N470K502NTM
Comments
    ES2211N470K502NTM Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Package / Case2211 (5728 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)
    Voltage - Rated250VAC
    Size / Dimension0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C