ES2215N102K502NTM
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
ES2215N102K502NTM
ES2215N102K502NTM
Part Number
ES2215N102K502NTM
Description
CAP CER 1000PF 250VAC C0G 2215
Data sheet
ES2215N102K502NTM.pdf
Delivery Services
ES2215N102K502NTM
Comments
    ES2215N102K502NTM Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1000 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2215 (5738 Metric)
    Thickness (Max)0.150" (3.81mm)
    Voltage - Rated250VAC
    Size / Dimension0.220" L x 0.150" W (5.58mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C