GMC01X5R222K10NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC01X5R222K10NT
GMC01X5R222K10NT
Part Number
GMC01X5R222K10NT
Description
CAP CER 2200PF 10V X5R 01005
Data sheet
GMC01X5R222K10NT.pdf
Delivery Services
GMC01X5R222K10NT
Comments
    GMC01X5R222K10NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Package / Case01005 (0402 Metric)
    Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C