GMC02X5R154K25NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC02X5R154K25NT
GMC02X5R154K25NT
Part Number
GMC02X5R154K25NT
Description
CAP0201 X5R .1UF 10% 25V
Data sheet
GMC02X5R154K25NT.pdf
Delivery Services
GMC02X5R154K25NT
Comments
    GMC02X5R154K25NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C