GMC02X7R473K6R3NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC02X7R473K6R3NT
GMC02X7R473K6R3NT
Part Number
GMC02X7R473K6R3NT
Description
CAP CER 0.047UF 6.3V X7R 0201
Data sheet
GMC02X7R473K6R3NT.pdf
Delivery Services
GMC02X7R473K6R3NT
Comments
    GMC02X7R473K6R3NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C