GMC04CG1R2C200NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC04CG1R2C200NT
GMC04CG1R2C200NT
Part Number
GMC04CG1R2C200NT
Description
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0402
Data sheet
GMC04CG1R2C200NT.pdf
Delivery Services
GMC04CG1R2C200NT
Comments
    GMC04CG1R2C200NT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance1.2 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C