GMC04CG391K50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC04CG391K50NT
GMC04CG391K50NT
Part Number
GMC04CG391K50NT
Description
CAP0402 COG 390PF 10% 50V
Data sheet
GMC04CG391K50NT.pdf
Delivery Services
GMC04CG391K50NT
Comments
    GMC04CG391K50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance390 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C