GMC04CG4R3C100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC04CG4R3C100NT
GMC04CG4R3C100NT
Part Number
GMC04CG4R3C100NT
Description
CAP CER 4.3PF 100V C0G/NP0 0402
Data sheet
GMC04CG4R3C100NT.pdf
Delivery Services
GMC04CG4R3C100NT
Comments
    GMC04CG4R3C100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance4.3 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C