GMC04X5R223K6R3NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC04X5R223K6R3NT
GMC04X5R223K6R3NT
Part Number
GMC04X5R223K6R3NT
Description
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0402
Data sheet
GMC04X5R223K6R3NT.pdf
Delivery Services
GMC04X5R223K6R3NT
Comments
    GMC04X5R223K6R3NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C