GMC04X5R225M25NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC04X5R225M25NT
GMC04X5R225M25NT
Part Number
GMC04X5R225M25NT
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402
Data sheet
GMC04X5R225M25NT.pdf
Delivery Services
GMC04X5R225M25NT
Comments
    GMC04X5R225M25NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C