GMC04X7R821J50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC04X7R821J50NT
GMC04X7R821J50NT
Part Number
GMC04X7R821J50NT
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
Data sheet
GMC04X7R821J50NT.pdf
Delivery Services
GMC04X7R821J50NT
Comments
    GMC04X7R821J50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance820 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C