GMC10CG332K50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC10CG332K50NT
GMC10CG332K50NT
Part Number
GMC10CG332K50NT
Description
CAP0603 COG 3300PF 10% 50V
Data sheet
GMC10CG332K50NT.pdf
Delivery Services
GMC10CG332K50NT
Comments
    GMC10CG332K50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C