GMC10CG472J25NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC10CG472J25NT
GMC10CG472J25NT
Part Number
GMC10CG472J25NT
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0603
Data sheet
GMC10CG472J25NT.pdf
Delivery Services
GMC10CG472J25NT
Comments
    GMC10CG472J25NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C