GMC10CG4R0B50NTD
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC10CG4R0B50NTD
GMC10CG4R0B50NTD
Part Number
GMC10CG4R0B50NTD
Description
CAP CER 4PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
GMC10CG4R0B50NTD.pdf
Delivery Services
GMC10CG4R0B50NTD
Comments
    GMC10CG4R0B50NTD Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance4 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C