GMC10X5R335K6R3NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC10X5R335K6R3NT
GMC10X5R335K6R3NT
Part Number
GMC10X5R335K6R3NT
Description
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0603
Data sheet
GMC10X5R335K6R3NT.pdf
Delivery Services
GMC10X5R335K6R3NT
Comments
    GMC10X5R335K6R3NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3.3 µF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C