GMC10X5R684K50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC10X5R684K50NT
GMC10X5R684K50NT
Part Number
GMC10X5R684K50NT
Description
CAP CER 0.68UF 50V X5R 0603
Data sheet
GMC10X5R684K50NT.pdf
Delivery Services
GMC10X5R684K50NT
Comments
    GMC10X5R684K50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C