GMC21CG2R7B100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC21CG2R7B100NT
GMC21CG2R7B100NT
Part Number
GMC21CG2R7B100NT
Description
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0805
Data sheet
GMC21CG2R7B100NT.pdf
Delivery Services
GMC21CG2R7B100NT
Comments
    GMC21CG2R7B100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance2.7 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C