GMC21CG911G200NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC21CG911G200NT
GMC21CG911G200NT
Part Number
GMC21CG911G200NT
Description
CAP0805 COG 910PF 2% 200V
Data sheet
GMC21CG911G200NT.pdf
Delivery Services
GMC21CG911G200NT
Comments
    GMC21CG911G200NT Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance910 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C