GMC31CG6R2B200NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC31CG6R2B200NT
GMC31CG6R2B200NT
Part Number
GMC31CG6R2B200NT
Description
CAP1206 COG 6.2PF .1PF 200V
Data sheet
GMC31CG6R2B200NT.pdf
Delivery Services
GMC31CG6R2B200NT
Comments
    GMC31CG6R2B200NT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance6.2 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C