GMC31CG7R5D100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC31CG7R5D100NT
GMC31CG7R5D100NT
Part Number
GMC31CG7R5D100NT
Description
CAP CER 7.5PF 100V C0G/NP0 1206
Data sheet
GMC31CG7R5D100NT.pdf
Delivery Services
GMC31CG7R5D100NT
Comments
    GMC31CG7R5D100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.5pF
    Lead Style-
    Capacitance7.5 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C