GMC31X5R106M6R3NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC31X5R106M6R3NT
GMC31X5R106M6R3NT
Part Number
GMC31X5R106M6R3NT
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Data sheet
GMC31X5R106M6R3NT.pdf
Delivery Services
GMC31X5R106M6R3NT
Comments
    GMC31X5R106M6R3NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C