GMC31X7R682J25NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC31X7R682J25NT
GMC31X7R682J25NT
Part Number
GMC31X7R682J25NT
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 1206
Data sheet
GMC31X7R682J25NT.pdf
Delivery Services
GMC31X7R682J25NT
Comments
    GMC31X7R682J25NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C