GMC31Y5V225Z10NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC31Y5V225Z10NT
GMC31Y5V225Z10NT
Part Number
GMC31Y5V225Z10NT
Description
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 1206
Data sheet
GMC31Y5V225Z10NT.pdf
Delivery Services
GMC31Y5V225Z10NT
Comments
    GMC31Y5V225Z10NT Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C