GMC32CG472G50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32CG472G50NT
GMC32CG472G50NT
Part Number
GMC32CG472G50NT
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210
Data sheet
GMC32CG472G50NT.pdf
Delivery Services
GMC32CG472G50NT
Comments
    GMC32CG472G50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C