GMC32X5R225M100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32X5R225M100NT
GMC32X5R225M100NT
Part Number
GMC32X5R225M100NT
Description
CAP1210 X5R 2.2UF 20% 100V
Data sheet
GMC32X5R225M100NT.pdf
Delivery Services
GMC32X5R225M100NT
Comments
    GMC32X5R225M100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C