GMC32X7R104J200NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32X7R104J200NT
GMC32X7R104J200NT
Part Number
GMC32X7R104J200NT
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Data sheet
GMC32X7R104J200NT.pdf
Delivery Services
GMC32X7R104J200NT
Comments
    GMC32X7R104J200NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C