GMC32X7R106K35NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32X7R106K35NT
GMC32X7R106K35NT
Part Number
GMC32X7R106K35NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Data sheet
GMC32X7R106K35NT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GMC32X7R106K35NT
Comments
    GMC32X7R106K35NT Specifications
    SeriesGMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated35V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C