GMC32X7R222K50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32X7R222K50NT
GMC32X7R222K50NT
Part Number
GMC32X7R222K50NT
Description
CAP1210 X7R 2200PF 10% 50V
Data sheet
GMC32X7R222K50NT.pdf
Delivery Services
GMC32X7R222K50NT
Comments
    GMC32X7R222K50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C