GMC32Y5V335Z16NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32Y5V335Z16NT
GMC32Y5V335Z16NT
Part Number
GMC32Y5V335Z16NT
Description
CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1210
Data sheet
GMC32Y5V335Z16NT.pdf
Delivery Services
GMC32Y5V335Z16NT
Comments
    GMC32Y5V335Z16NT Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance3.3 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C