GMC32Z5U224M50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC32Z5U224M50NT
GMC32Z5U224M50NT
Part Number
GMC32Z5U224M50NT
Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1210
Data sheet
GMC32Z5U224M50NT.pdf
Delivery Services
GMC32Z5U224M50NT
Comments
    GMC32Z5U224M50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C