GMC43CG332G50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC43CG332G50NT
GMC43CG332G50NT
Part Number
GMC43CG332G50NT
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1812
Data sheet
GMC43CG332G50NT.pdf
Delivery Services
GMC43CG332G50NT
Comments
    GMC43CG332G50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C