GMC43CG681J100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC43CG681J100NT
GMC43CG681J100NT
Part Number
GMC43CG681J100NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1812
Data sheet
GMC43CG681J100NT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GMC43CG681J100NT
Comments
    GMC43CG681J100NT Specifications
    SeriesGMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C