GMC43X5R686M6R3NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC43X5R686M6R3NT
GMC43X5R686M6R3NT
Part Number
GMC43X5R686M6R3NT
Description
CAP CER 68UF 6.3V X5R 1812
Data sheet
GMC43X5R686M6R3NT.pdf
Delivery Services
GMC43X5R686M6R3NT
Comments
    GMC43X5R686M6R3NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance68 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C