GMC43X7R474J100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC43X7R474J100NT
GMC43X7R474J100NT
Part Number
GMC43X7R474J100NT
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Data sheet
GMC43X7R474J100NT.pdf
Delivery Services
GMC43X7R474J100NT
Comments
    GMC43X7R474J100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.47 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C