GMC43Z5U155M100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC43Z5U155M100NT
GMC43Z5U155M100NT
Part Number
GMC43Z5U155M100NT
Description
CAP CER 1.5UF 100V Z5U 1812
Data sheet
GMC43Z5U155M100NT.pdf
Delivery Services
GMC43Z5U155M100NT
Comments
    GMC43Z5U155M100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1.5 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C