GMC45X7R474J100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC45X7R474J100NT
GMC45X7R474J100NT
Part Number
GMC45X7R474J100NT
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1825
Data sheet
GMC45X7R474J100NT.pdf
Delivery Services
GMC45X7R474J100NT
Comments
    GMC45X7R474J100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.47 µF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.126" (3.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.248" W (4.50mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C