GMC45Z5U155Z50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC45Z5U155Z50NT
GMC45Z5U155Z50NT
Part Number
GMC45Z5U155Z50NT
Description
CAP CER 1.5UF 50V Z5U 1825
Data sheet
GMC45Z5U155Z50NT.pdf
Delivery Services
GMC45Z5U155Z50NT
Comments
    GMC45Z5U155Z50NT Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance1.5 µF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.126" (3.20mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.177" L x 0.248" W (4.50mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C