GMC55CG103K100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC55CG103K100NT
GMC55CG103K100NT
Part Number
GMC55CG103K100NT
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 2220
Data sheet
GMC55CG103K100NT.pdf
Delivery Services
GMC55CG103K100NT
Comments
    GMC55CG103K100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C