GMC55X7R334J50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC55X7R334J50NT
GMC55X7R334J50NT
Part Number
GMC55X7R334J50NT
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 2220
Data sheet
GMC55X7R334J50NT.pdf
Delivery Services
GMC55X7R334J50NT
Comments
    GMC55X7R334J50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C