GMC55Z5U106Z25NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC55Z5U106Z25NT
GMC55Z5U106Z25NT
Part Number
GMC55Z5U106Z25NT
Description
CAP CER 10UF 25V Z5U 2220
Data sheet
GMC55Z5U106Z25NT.pdf
Delivery Services
GMC55Z5U106Z25NT
Comments
    GMC55Z5U106Z25NT Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C