GMC57X7R334M100NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC57X7R334M100NT
GMC57X7R334M100NT
Part Number
GMC57X7R334M100NT
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 2225
Data sheet
GMC57X7R334M100NT.pdf
Delivery Services
GMC57X7R334M100NT
Comments
    GMC57X7R334M100NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C