GMC57X7R334M200NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC57X7R334M200NT
GMC57X7R334M200NT
Part Number
GMC57X7R334M200NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225
Data sheet
GMC57X7R334M200NT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GMC57X7R334M200NT
Comments
    GMC57X7R334M200NT Specifications
    SeriesGMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C