GMC57Y5V107Z10NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC57Y5V107Z10NT
GMC57Y5V107Z10NT
Part Number
GMC57Y5V107Z10NT
Description
CAP CER 100UF 10V Y5V 2225
Data sheet
GMC57Y5V107Z10NT.pdf
Delivery Services
GMC57Y5V107Z10NT
Comments
    GMC57Y5V107Z10NT Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance100 µF
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C