GMC57Z5U475M50NT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
GMC57Z5U475M50NT
GMC57Z5U475M50NT
Part Number
GMC57Z5U475M50NT
Description
CAP CER 4.7UF 50V Z5U 2225
Data sheet
GMC57Z5U475M50NT.pdf
Delivery Services
GMC57Z5U475M50NT
Comments
    GMC57Z5U475M50NT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance4.7 µF
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C