HC0603CG120F251
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC0603CG120F251
HC0603CG120F251
Part Number
HC0603CG120F251
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
Data sheet
HC0603CG120F251.pdf
Delivery Services
HC0603CG120F251
Comments
    HC0603CG120F251 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C