HC0805CG150G501
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC0805CG150G501
HC0805CG150G501
Part Number
HC0805CG150G501
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 0805
Data sheet
HC0805CG150G501.pdf
Delivery Services
HC0805CG150G501
Comments
    HC0805CG150G501 Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance15 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C