HC0805CG150G631
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC0805CG150G631
HC0805CG150G631
Part Number
HC0805CG150G631
Description
CAP CER 15PF 630V C0G/NP0 0805
Data sheet
HC0805CG150G631.pdf
Delivery Services
HC0805CG150G631
Comments
    HC0805CG150G631 Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance15 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C