HC0805CG181F201
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
HC0805CG181F201
HC0805CG181F201
Part Number
HC0805CG181F201
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 0805
Data sheet
HC0805CG181F201.pdf
Delivery Services
HC0805CG181F201
Comments
    HC0805CG181F201 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance180 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C